Tepelné čerpadlá vzduch/vzduch

Odníma energiu z vonkajšieho vzduchu a prevádza ju na teplý vzduch. Prevedenie tepelného čerpadla AURA umožňuje prevádzku do vonkajšej teploty až -30 stupňov a je možné nastaviť vnútornú teplotu od 8 do 30 stupňov, je teda ideálnym riešením pre temperáciu chát, chalúp, skladovacích hál a pod. Umožňuje tiež funkciu chladenia od -15 do +46 stupňov vonkajšia teploty. Má vstavané diaľkové riadenie cez Wi-fi, vďaka čomu je možné vykonávať korekciu nastavenej teploty odkiaľkoľvek.

Výhody tepelných čerpadiel vzduch/vzduch

Možnosť chladenia v letných mesiacoch
Najnižšia obstarávacia cena v porovnaní s ostatnými typmi tepelných čerpadiel
Rýchla a jednoduchá inštalácia
Dosiahnutie čistejšieho vnútorného vzduchu

Neviete si rady?

Vyplňte nezáväzný dopyt a pripravíme Vám riešenie na mieru.

Prečo zvoliť práve tepelné čerpadlá Thermia?

Invertorová technológia Thermia

Kompresor riadený invertorom je najnovšia a najúčinnejšia technológia regulovania vykurovacieho výkonu v tepelných čerpadlách. Vďaka neustálemu prispôsobovaniu výkonu tepelného čerpadla aktuálnym tepelným stratám poskytuje v porovnaní s kompresorom s pevnými otáčkami úsporu energie až o 30 %.

Technológia Optimum

Technológia Optimum neustále monitoruje váš systém, a podľa toho upravuje výkon obehového čerpadla. Obehové čerpadlá triedy A s premenlivými otáčkami zaručujú, že prevádzka tepelného čerpadla je vždy prispôsobovaná podmienkam a požiadavkám užívateľa. To znamená, že si môžete byť istí, že Vaše tepelné čerpadlo vždy funguje maximálne efektívne.

HGW – technológia prehriatých pár

Spoločnosť Thermia vyvinula unikátnu metódu prípravy teplej vody. V tej istej chvíli, kedy prebieha vykurovanie priestorov budovy, je pripravovaná teplá voda s veľmi vysokou teplotou, pomocou výmenníku tepla prehriatých pár. To znamená, že v priebehu roku, kedy je budova vykurovaná, získate veľa teplej vody za veľmi nízke náklady.

Pasívne a aktívne chladenie

Veľké presklené plochy sú vo viacerých moderných budovách skvelé pri nedostatku denného svetla, ale v lete často vedú k prehrievaniu budovy. Pasívne chladenie zaisťuje perfektnú vnútornú klímu po celý rok. V prípade potreby je možné zvýšiť chladiaci výkon aktívnym chladením pomocou kompresoru tepelného čerpadla. Pasívne a aktívne chladenie sú oveľa ekonomickejšie ako tradičná klimatizácia.

TWS – technológia pre ohrev teplej vody

Zásobníkový ohrievač teplej vody môže byť vybavený našou technológiou TWS (Tap Water Stratification), čo znamená, že teplá voda je pripravovaná rýchlejšie a na vyššiu teplotu ako pri tradičnej technológii. A pretože je potom riedená na vhodnú úžitkovú teplotu, získavame významne väčší objem teplej vody, a to práve kvôli pôvodnej vysokej teplote. Vďaka technológii TWS sú tepelné čerpadlá Thermia pri príprave teplej vody rýchlejšie a nákladovo efektívnejšie v porovnaní s inými značkami.

Možnosť súbežného vykurovania a chladenia

Možnosť súbežného vykurovania a chladenia Vám ešte viac zníži prevádzkové náklady. Aby to mohlo byť dosiahnuté, sú tepelné čerpadlá paralelne napojené na dva buffer tanky (studený je prepojený so zónami určenými pre chladenie a teplý s vykurovanými zónami). Tepelné čerpadlo potom jednoducho začne vymieňať teplo za chlad – v závislosti od potrieb budovy. Akonáhle je napríklad hotelová konferenčná miestnosť chladená, prebytočné teplo je použité pre prípravu teplej vody pre bazén či wellness.

Zvažujete zaobstaranie tepelného čerpadla?

Prečítajte si najčastejšie otázky zákazníkov, ktorí boli v rovnakom rozhodovacom procese, ako ste možno teraz Vy.

Viac ako 40 rokov skúseností výrobcu s tepelnými čerpadlami ukazuje, že pri správne navrhnutých, inštalovaných a servisovaných tepelných čerpadlách je životnosť kompresoru cca 50 – 70 000 prevádzkových hodín, čo je vo výsledku doba dlhšia ako 20 rokov. Životnosť zemných tepelných čerpadiel je väčšinou až o 1/3 dlhšia ako pri kvalitných vzduchových čerpadlách.

V súčasnej dobe neexistuje ekologickejší spôsob vykurovania, bez vzniku škodlivých emisií pre zdravý život ľudí alebo pre samotnú planétu, než je práve tepelné čerpadlo. Predčí v mnohých smeroch aj konvenčné zdroje tepla ako plyn, LTO alebo priama elektrina (vyrábaná napríklad z uhlia).

Prevádzkové náklady tepelných čerpadiel sú nízke, pretože spotrebujú iba cca 1/3 – 1/6 elektrickej energie z celkovej dodanej energie na vykurovanie.

Ide o takmer bezúdržbový zdroj tepla. Je možné ho diaľkovo monitorovať a ovládať.

Doba životnosti pri správnom návrhu, inštalácii a prevádzke je vysoká.

Švédsky výrobca Thermia AB sa radí k popredným svetovým výrobcom tepelných čerpadiel. Výrobu tepelných čerpadiel začala spoločnosť už v polovici 70. rokov minulého storočia.

 • Má viac ako 40 rokov skúseností
 • Udržuje vysokú kvalitu svojich výrobkov
 • Výroba prebieha v Arvike vo Švédsku
 • Široká ponuka produktov
 • 1.TČ zem × voda, ktoré pokorilo hranicu SCOP 6 (Atlas 6,15) viac tu
 • Záruka 5 rokov bez nutnosti ročných kontrol
 • Uvedenie do prevádzky a preškolenie obsluhy technikom v cene TČ
 • Zaistený záručný aj pozáručný servis
 • Vyškolená sieť montážnych firiem
 • Výrobky registrované v dotačných programoch ČR a SR
 • Vysoká úroveň poskytovaného poradenstva