Ivar Thermia

Referencie

Empiria ukazuje smer

Slovensko, Banská Bystrica

Spoločnosť Empiria, ktorá patrí k najväčším veľkoobchodným predajcom inštalatérskeho materiálu na území Slovenska, pri budovaní nových priestorov zahrnula do svojich plánov aj využitie zelenej energie. V novom objekte v Banskej Bystrici boli postavené kancelárie, maloobchodné priestory, sklad, kúpeľňové štúdio a vzorkovňa, ktoré bolo nutné vykurovať aj chladiť. Celoročný tepelný komfort zaistili jednotky Thermia Mega a Atec. Empiria postavila koncepciu novej budovy od samotného začiatku na udržateľnom rozvoji a šetrnosti k životnému prostrediu. Aby mohla naplniť tieto požiadavky, zvolil investor tepelné čerpadlá zem-vzduch spoločnosti Thermia. Tepelné čerpadlá využívajú obnoviteľnú energiu z podzemných vôd aj zo vzduchu. Nový systém využíva v tandeme jednotky Thermia Mega M (11-44 kW) a Thermia Atec (16 kW).

Podľa aktuálnych ukazovateľov bola naša spotreba energie počas prvej zimy 2019/2020 prekvapivo nízka, aj keď tohtoročná zima bola teplejšia ako zvyčajne. Sme však presvedčení, že naše náklady na energiu zostanú na veľmi nízkej úrovni."

Ján Matusek, IVAR CS

Technické údaje:

Tepelná strata: 121 kW
Výkon chladenia: 44 kW
Použité riešenie: Thermia Mega M, 2x Atec, buffer tank 1000 l
   
PDF

Michael a Liselott

Švédsko, Arvika

Michael a Liselott sa rozhodli postaviť rodinný dom. Ten sa nachádza v meste Arvika vo Värmlande vo Švédsku. Dom je postavený z dreva a veľmi dobre izolovaný, čo viedlo k nízkym tepelným stratám. Poskytuje 132 m2 obytného priestoru a má 25 m2 garáže, takže celková plocha k vykurovaniu je 157 m2. Vďaka dobre izolovanému obvodovému plášťu budovy to vyžaduje iba 5,5 kW tepelnej energie. Aby sa maximalizoval komfort bývania a udržiavali sa prevádzkové náklady na čo najnižšej úrovni, manželia sa rozhodli inštalovať taktiež systém podlahového vykurovania na báze vody.

‘...Ani nevieme, že máme nejaké tepelné čerpadlo – po celú dobu vnímame len to, že máme útulný a teplý domov...’

Michael Olofsson, vlastník

Technické údaje:

Typ budovy: rodinný dom
Aplikované riešenie: Thermia Inverter Mini
Ušetrenie energie: 16 545 kWh
Produkcia CO2: o 96% menej porovnaní s inými spôsobmi kúrenia
PDF

Nové kancelárie profitujú vďaka obnoviteľnej energii

Nemecko, Bad Wörishofen

Spoločnosť MicroStep sa rozhodla pri budovaní nových kancelárií v Bad Wörishofenu využiť obnoviteľné zdroje energie na ich prevádzku. Najdôležitejšou investičnou požiadavkou boli teda maximálne úspory, vďaka využitiu obnoviteľnej energie a maximálna efektivita vo vykurovaní a chladení budovy. Po intenzívnom zvažovaní ponúk, zvolili zástupcovia spoločnosti tepelné čerpadlá Thermia. Rozhodujúcim kritériom pri výbere boli práve skúsenosti spoločnosti Thermia. A to - takmer sto rokov pôsobenia na trhu s vykurovaním a takmer štyridsať rokov výroby a vývoja tepelných čerpadiel. Očakávania a požiadavky boli veľké, tepelné čerpadlá boli totiž potrebné nie len na vykurovanie a chladenie, ale aj na ohrev teplej vody. Stavbou infraštruktúry budovy - rozvodom teplej vody, kúrenia a chladenia, inštaláciou tepelného čerpadla, fotovoltaických solárnych panelov či vodného filtračného systému - bola poverená česká spoločnosť IVAR CS.

Už prvá sezóna ukázala, že sa investácia do tepelného čerpadla Thermia vyplatila. Vedľa perfektnej funkčnosti a spoľahlivosti malo čerpadlo taktiež výnimočne nízku spotrebu energie“, vysvetluje Ondřej Kučera, obchodný manažér firmy IVAR CS.

Ondřej Kučera, business development manažer IVAR CS

Technické údaje:

Typ budovy: kancelárie
Aplikované riešenie: 3 x Thermia Atec
Spotreba vykurovania: 54 MWh
Funkcie: kúrenie, teplá voda, chladenie
PDF

Potrebujete s výberom poradiť?